O MNĚ

Mgr. Eliška SlukováEliyoga

 • jedna z přeživších po léta  chybné postupy konvenčního českého zdravotnictví (viz doporučuji přečíst pozn. níže**) a sled událostí/faktorů vrstvících se již od dětství a na základě příčina-následek vedoucích až na samou hranici života (bez jakékoli nadsázky)
 • postupy prověřené (tvrdě) na sobě i řadě klientů – v rámci výživy, fyzického a psychického zdraví i jógy a cvičení
 • intenzivní kontakt a spolupráce s odborníky na poli funkční medicíny; nepřetržité studium (zahraničních) odborných studií, článků a knih z oblasti medicíny, výživy, životního stylu a prevence nemocí, psychologie i spirituality
 • účast na americké konferenci SIBO SOS Summit I.– June 2017 (přední lékaři a odborníci na IBS/SIBO, trávení, autoimunitní nemoci a s tím související komplexní zdravotní obtíže); SIBO SOS Summit II. – October 2017; IBS and SIBO SOS Summit – September 2018; konference Anxiety Summit 5: Gut-Brain Axis – November 2019 (osa střevo-mozek, obousměrný vliv střevního zdraví na psychiku a psychiky na střevní zdraví skrze biochemické procesy)
 • účast na SIBO Diet Masterclass (vhodná výživa při léčbě IBS a SIBO) a SIBO Treatment&Prevention Masterclass (léčba a prevence SIBO a IBS) s Dr. Allison Siebecker
 • Healing Leaky Gut Program – Dr. Josh Axe
 • zkušenost s psychoterapeutickými metodami, mentálními terapiemi a technikami vycházejícími ze západních i východních proudů myšlení
 • nezávislý poradce na mezinárodních online fórech týkající se funkční medicíny, trávicích obtíží, hormonálního zdraví, psychických obtíží a poruch příjmu potravy (např. hypothalamic amenorrhea, SIBO komunita…)
 • …více o tom, co vám mohu nabídnout z hlediska zdraví (metabolismus, trávení, hormonální rovnováha, vhodná výživa, psychika), naleznete zde.
 • každoroční studium v Sri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, Sharath Jois – Mysore, Indie (únor+březen 2015, únor 2016, březen 2017)
 • certifikát Instruktor powerjógy (Power Yoga Akademie – V. Krejčík, akreditace MŠMT)
 • Teacher Training v ashtanga józe (Primary Series) – Manju Jois
 • účast na workshopech v ČR i zahraničí  (Kino MacGregor – Londýn, Edinburgh; Kamal Singh – Praha; praxe jógy v Ashtanga Yoga Berlin; v Ashtanga Yoga Research Center na Bali – Prem a Radha, Dylan Bernstein; v Seminyak Yoga Shala – Claudia Rathmayer, každoroční pobyt v Indii v KPJAYI…). Více o mé cestě jógou na Jógovinách.cz.
 • studium ájurvédy – Mysore Ayurveda and Retreat Training, kurz ájurvédské masáže (abhyanga); studium sanskrtu (Lakshmish Bhat) – Mysore, Indie; zkušenosti s čínskou medicínou
 • univerzitní studium v mezinárodním oboru Asian Studies and International Relations (Mgr.) a v dvojoboru Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání a Humanitní studia se zaměřením na vzdělávání (Bc.)

** Pozor, nejsem fanatickým vyznavačem alternativních čarodějnických postupů ve smyslu vyvolávání duchů, zaříkávání nebo podvodných šarlatánských technik  (tím myslím ty, které úmyslně a vědomě zneužívají lidské důvery, a které zneužívají rostoucí popularitu a dobré jméno moderní funkční medicíny i funkčních „alternativních“ postupů jako je psychosomatika, čínská medicína, ájurvéda, psychoterapie/práce s myslí apod., které mají v rámci léčby a cesty ku zdraví své oprávněné místo!). Právě naopak – zastávám objektivní, logicky fungující a vědecky podložené principy, společně s nezbytným celostním přístupem tělo-mysl a mysl-tělo. Problémem ovšem je, že konvenční medicína u nás skutečné, aktuální vědecké poznatky (zejména ze zahraničí) v praxi při léčbě neuplatňuje (k mnoha důvodům patří např. i nechuť lékařů se vzdělávat z aktuálních studií a zahraničních zdrojů, jejich jazyková bariéra, nedostatek času na pacienta, nechuť přehodnotit svoje zažité stereotypy a dogmata ještě z VŠ studií, tlak farmaceutického průmyslu-lobby, celý zdravotnický systém, který obecně ani nechce VYléčit, ale léčit=dobře promyšlený byznys se zdravím a strachem lidí podporující jejich závislost na něm atd.) a je tím pádem tedy mnohdy značně pozadu při funkčním řešení obtíží. Nehledě na problematiku neschopnosti pojímat širší souvislosti do celkového kontextu a hledat pravé, původní příčiny problémů a zdravotních obtíží, které spolu souvisí. Tento systém potom tedy selhává na více úrovních a je nefunkční pro skutečné řešení chronických zdravotních problémů a dosažení dlouhodobě udržitelného zdraví – více v tomto příspěvku,  v mém krátkém vyjádření ve sloupci po vaší pravé ruce zde na webech nebo v tomto starším článku.

Sama jsem se o tom přesvědčila v průběhu svého života (již od dětství), kdy jsem se díky řetězci chybných postupů, mylných diagnóz konvenčního zdravotnictví a přístupu okolí dostala až na samou hranici  mezi životem a smrtí (dle našich klasických lékařů konvenčního systému bych už měla být několik let a několikrát mrtvá, mimochodem…), ze které jsem se vlastními silami musela začít vysekávat sama, vlastním úsilím, hledáním a studiem (převážně zahraničních zdrojů z oblasti funkční medicíny, vědy a přístupů ke zdraví z fyzického i duševního pohledu), občas s jistou pomocí hrstky „osvícenějších“ a znalejších osobností/odborníků, se kterými jsem se na své cestě mohla potkat. Cílem teď není označit náš systém jakožto jediného viníka a ani viníka hledat. V životě mě potkalo bohužel mnoho na sebe navazujících neblahých událostí, které do sebe zapadly v řetězcí příčina-následek, některé jsem zpočátku nevědomě „podpořila“ i sama vlastními programy, tendencemi a charakterovými znaky – ostatně jako každý z nás… a také jistou nadprůměrnou inteligencí, která umí být v životě velkou překážkou. Bez nadsázky je toho málo, s čím bych se v životě nepotkala a co bych nezažila – a právě proto mohu také dále pomoci těm, kteří pomoc a vodítko hledají. Úmyslem je tedy pouze zdůvodnit svoji oprávněnou, výše uvedenou kritiku konvenčního zdravotnictví a nastínit pozadí své hluboké zkušenosti, kterou plánuji sepsat do podrobnějšího veřejného článku.

Těším se na Vás na některé z lekcí ashtanga jógy nebo při osobní/on-line konzultaci!

 • E-mail: eli.slukova@yahoo.com
 • Facebook