O MNĚ

Mgr. Eliška SlukováEliyoga

 • postupy prověřené (tvrdě) na sobě i řadě klientů, tzn. nejen teoretické znalosti – v rámci výživy, fyzického a psychického zdraví i jógy a cvičení
 • intenzivní kontakt a spolupráce s odborníky na poli funkční medicíny a osobnostmi ve světě zdraví; nepřetržité studium (zahraničních) odborných studií, článků a knih z oblasti medicíny, výživy, životního stylu a prevence nemocí, (neuro) psychologie i spirituality
 • vystavena po léta chybným postupům konvenčního zdravotnického systému (viz doporučuji přečíst pozn. níže v textu**) a sledu událostí/faktorů vrstvících se již od dětství, které na základě řetězce příčina-následek vedly až na samou hranici života (bez jakékoli nadsázky)

 • účast na americké konferenci SIBO SOS Summit I.– červen 2017 (přední lékaři a odborníci na IBS/SIBO, trávení, autoimunitní nemoci a s tím související komplexní zdravotní obtíže); SIBO SOS Summit II. – říjen 2017; IBS and SIBO SOS Summit – září 2018; konference Anxiety Summit 5: Gut-Brain Axis – listopad 2019 (osa střevo-mozek, obousměrný vliv střevního zdraví na psychiku a psychiky na střevní zdraví skrze biochemické procesy)
 • účast na SIBO Diet Masterclass (vhodná výživa při léčbě IBS a SIBO) – září 2017 a SIBO Treatment&Prevention Masterclass (léčba a prevence SIBO a IBS) – listopad 2017 s Dr. Allison Siebecker; aktualizovaná Tested SIBO Treatments Masterclass s Dr. Siebecker – únor 2020 (SIBO SOS Masterclass Summit).
 • Healing Leaky Gut Program – Dr. Josh Axe
 • zkušenost s psychoterapeutickými metodami, neuropsychologií, mentálními terapiemi a technikami vycházejícími ze západních i východních proudů myšlení
 • v oblasti mentálního rozvoje (hlubší úrovně vědomí, cesta „dovnitř“ sám k sobě, kvantové pole) spolupráce a inspirace v osobnostech jako je např. Mgr. Kateřina Svobodová (Světlo Země), Dr. Joe Dispenza (kurz Poznej sám sebe)
 • nezávislý poradce na mezinárodních online fórech týkající se funkční medicíny, trávicích obtíží, hormonálního zdraví, psychických obtíží a poruch příjmu potravy (např. hypothalamic amenorrhea, SIBO komunita…)
 • …více o tom, co vám mohu nabídnout z hlediska zdraví (metabolismus, trávení, hormonální rovnováha, vhodná výživa, psychika), naleznete zde.
 • každoroční studium v Sri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, Paramaguru Sharath Jois – Mysore, Indie (únor+březen 2015, únor 2016, březen 2017)
 • certifikát Instruktor powerjógy  (Power Yoga Akademie – V. Krejčík, akreditace MŠMT)
 • Teacher Training v ashtanga józe (Primary Series) – Manju Jois
 • účast na workshopech v ČR i zahraničí  (Kino MacGregor – Londýn, Edinburgh; Kamal Singh – Praha; praxe jógy v Ashtanga Yoga Berlin; v Ashtanga Yoga Research Center na Bali – Prem a Radha, Dylan Bernstein; v Seminyak Yoga Shala – Claudia Rathmayer, každoroční pobyt v Indii v KPJAYI…). Více o mé cestě jógou na Jógovinách.cz.
 • studium ájurvédy – Mysore Ayurveda and Retreat Training, kurz ájurvédské masáže (abhyanga); studium sanskrtu (Lakshmish Bhat) – Mysore, Indie; zkušenosti s čínskou medicínou
 • univerzitní studium v mezinárodním oboru Asian Studies and International Relations (Mgr.) a v dvojoboru Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání a Humanitní studia se zaměřením na vzdělávání (Bc.)

** Pozor, nejsem fanatickým vyznavačem alternativních čarodějnických postupů ve smyslu vyvolávání duchů, zaříkávání nebo podvodných šarlatánských technik. Tím myslím ty, které úmyslně a vědomě zneužívají lidské důvery, a které zneužívají rostoucí popularitu a dobré jméno moderní funkční medicíny i funkčních „alternativních“ postupů jako je psychosomatika, čínská medicína, ájurvéda, různé formy psychoterapie/práce s myslí (vycházející často z aktuálních poznatků neurovědy!) apod., které mají v rámci léčby a cesty ku zdraví své oprávněné místo, někdy třeba zásadní. Právě naopak – zastávám objektivní, logicky fungující a vědecky podložené principy, společně s nezbytným celostním přístupem tělo-mysl a mysl-tělo. Problémem ovšem je, že konvenční zdravotnický systém u nás skutečné, aktuální vědecké poznatky (zejména ze zahraničí) v praxi při léčbě neuplatňuje (ač si na tom paradoxně zakládá) a mnohdy se ani nesnaží vzdát se svých zažitých dogmat, přehodnotit již překonané a otevřít novým možnostem.
K některým z
mnoha důvodů patří např. i nechuť lékařů se vzdělávat z aktuálních studií a zahraničních zdrojů, jejich jazyková bariéra, nedostatek času na pacienta, nechuť přehodnotit svoje zažité stereotypy a dogmata ještě z VŠ studií, tlak farmaceutického průmyslu-lobby, celý zdravotnický systém, který obecně ani nechce VYléčit, ale léčit=dobře promyšlený byznys se zdravím, životem  a strachem lidí podporující jejich závislost na něm atd. Tím pádem zůstává tedy mnohdy značně pozadu při funkčním řešení obtíží. Nehledě na problematiku neschopnosti pojímat širší souvislosti do celkového kontextu a hledat pravé, původní příčiny problémů a zdravotních obtíží, které spolu souvisí. Tento systém potom tedy selhává na více úrovních a je nefunkční pro skutečné řešení chronických zdravotních problémů a dosažení dlouhodobě udržitelného zdraví.
V
íce k tomu tématu naleznete ve  FB příspěvku o rozdílu mezi funkční a konvenční medicínou,  v mém krátkém vyjádření ve sloupci po vaší pravé ruce (na počítači) zde na webech nebo napříč mými články  –  smutné paradoxy systémového zdravotnictví a jeho přístupu k nemocem jsem naposledy popsala např. v článku Pandemie virová? Pandemie tloušťky a nezdravé společnosti!.

Sama jsem se o tom přesvědčila v průběhu svého života (již od dětství), kdy jsem se díky řetězci chybných postupů, mylných diagnóz konvenčního zdravotnictví a přístupu okolí dostala až na samou hranici  mezi životem a smrtí (dle našich klasických lékařů konvenčního systému bych už měla být několik let a několikrát mrtvá, mimochodem…), ze které jsem se vlastními silami musela začít vysekávat sama, vlastním úsilím, hledáním a studiem (převážně zahraničních zdrojů z oblasti funkční medicíny, vědy a přístupů ke zdraví z fyzického i duševního pohledu), občas s jistou pomocí hrstky „osvícenějších“ a znalejších osobností/odborníků, se kterými jsem se na své cestě mohla potkat. Cílem teď není označit náš systém jakožto jediného viníka a ani viníka hledat. V životě mě potkalo bohužel mnoho na sebe navazujících neblahých událostí, které do sebe zapadly v řetězcí příčina-následek, některé jsem zpočátku nevědomě „podpořila“ i sama vlastními programy, tendencemi a charakterovými znaky – ostatně jako každý z nás… a také jistou nadprůměrnou inteligencí, která umí být v životě velkou překážkou. Bez nadsázky je toho málo, s čím bych se v životě nepotkala a co bych nezažila – a právě proto mohu také dále pomoci těm, kteří pomoc a vodítko hledají.
Úmyslem těchto řádků není stavět se do role „oběti“, ale pouze zdůvodnit svoji oprávněnou, výše uvedenou kritiku konvenčního zdravotnictví a nastínit pozadí své hluboké zkušenosti, kterou možná někdy sepíšu podrobněji a nějakou formou zveřejním. Zatím jsem sdílela průběžně něco ze svého zdravotního příběhu ve FB příspěvcích např. v tomto (z dubna 2020) a nebo ještě v  jeho pokračování.

Těším se na Vás při osobní/on-line konzultaci nebo na některé z lekcí ashtanga jógy!

 • E-mail: eli.slukova@yahoo.com
 • Facebook