VÝŽIVA A ŽIVOTNÍ STYL, konzultace

Eliyoga vyziva

Sumeček africký na kmíně, batáty, dušená zelenina s kurkumou a extra virgin olivový olej (přidán na závěr zastudena do již uvařeného jídla). Porce je pouze pro fotku, ilustrační 🙂

Zdravá strava? Pro každého jiná (…vždy však podporující metabolismus, trávení, hormony a tedy vaše zdraví).

* Jak se orientovat na webech EliYoga, kam pro další informace a doporučené články naleznete zde (na stránce níže v textu).

 

Spojení komplexního pohledu na výživu a zdraví

 • se základem v současných poznatcích světových odborníků ve funkční medicíně (medicína založená na nejnovějších poznatcích vědy a zároveň celostním pohledu na zdraví – narozdíl od většinového konvenčního zdravotnického systému, který je bohužel stále ignoruje a neuvádí do praxe)
 • inspirace také od osobností/v přístupech ke zdraví, které mě na mé vlastní cestě za zdravím hluboce ovlivnily; v neurovědě a moderní neuropsychologii, spiritualitě, tradičních východních systémech a také v minulosti našich prapůvodních předků

Konzultace:

 • osobní a online (Skype, FB Messenger, telefon)
 • metabolické poruchy, hubnutí/přibírání, potravinové alergie a intolerance, trávení, autoimunitní onemocnění, hormonální nerovnováha, „běžná, civilizační“ onemocnění a další chronické zdravotní problémy (vč. těch bez “objektivní” přičiny…aneb vše se vším souvisí)
 • psychické obtíže a deprese; zdravý vztah k jídlu a poruchy příjmu potravy (vztah k sobě samému)
 • zkušenost s ozdravnými protokoly a jejich individuální aplikací pro zlepšení zdravotního stavu při některých z výše zmíněných obtíží/onemocněních, jako např.:
  • individuální postup při léčbě leaky gut (syndrom propustného střeva) stojícím za většinou trávicích i dalších (na první pohled nesouvisejících) nemocí
  • strava s nízkým FODMAP = potraviny s nízkým výskytem určitých sacharidů (t.j. fruktóza, GOS/FOS, laktóza, polyoly), vhodná pro pacienty se syndromem dráždivého trakčníku a dysbiózou; SIBO specific diet (vhodné pro SIBO/IBS)
  • vhodný postup a strava při (téměř vždy jen dočasné) histaminové senzitivitě a potravinových intolerancích
  • AIP – autoimmune protocol (autoimunitní protokol); GAPS dieta – Gut and Psychology Syndrom (syndrom psychických nemocí způsobených narušeným trávením a naopak; cesta, jak je napravit)
  • (UPOZORNĚNÍ: uvedené postupy (protokoly, eliminace) by měly být co se týče stravování vždy krátkodobým, dočasným řešením zvoleným vzhledem k individualitě jednotlivce (v současnosti s nimi již příliš nepracuji a využívám je jen jako inspiraci pro doplnění z mého pohledu efektivnějších přístupů, které jsem měla možnost pospojit z hlubokých osobních i profesních zkušeností).
   Dlohodobým řešením je strava poporující náš metabolismus, hormonální rovnováhu a zdraví střev, s proti-zánětlivým působením, zároveň dostatečná pro pokrytí našich energetických potřeb a s dostatkem mikronutrientů (vitamínů, minerálů), z kvalitních surovin a jejich kvalitních zdrojů.)
Eliyoga cooking1

Příprava surovin: hovězí květová špička  (bio z farmy, pastevní chov) naložená v limetě, soli a tymiánu – dušené společně s cuketami, brokolicí, batáty a zázvorem; doplněno bio kokosovým olejem bez vůně (dezodorizovaným/rafinovaným)

Délka úvodní konzultace je 90 min. Při objednání obdržíte na e-mail krátký dotazník (o vašem aktuálním stavu, obtížích a cílech), který vyplněný odešlete zpět nejpozději 3 dny před termínem konzultace. Usnadníte tak naši spolupráci – můžete si předem rozmyslet, co chcete řešit a podchytit konkrétní věci, na které byste si během konzultace nemuseli vzpomenout. Jakýkoli podrobnější popis z vaší strany je vítán.

Cena: Úvodní konzultace osobní či online (Skype, Messenger) 1 800 Kč/90 min. V ceně je zahrnuto vyhodnocení a rozbor vašeho dotazníku již před konzultací, návrh řešení Vašich obtíží i praktická doporučení, jak nová opatření zahrnout do denního režimu, vč. tipů na přípravu jídel, kde zakoupit potraviny případně doporučené doplňky/léčivé přípravky na podporu zejména (ale nejenom) zdravého trávicího ústrojí apod., zaslání doplňujících informací/tipů mailem a možnost krátkých navazujících e-mailových dotazů na témata probraná během konzultace.
Je to komplexní a individuální přístup ode mě pro vás vyžadující energii, trpělivost a jistou pokoru na cestě za zlepšením zdravotního stavu a funkčnímu, dlouhodobému řešení zdravotních obtíží.

Každá další konzultace 800 Kč/60 min. (řešení komplexní problematiky započaté v úvodní konzultaci, reflexe výsledků, úprava doporučení/další postupy navazující na vývoj situace).