VÝŽIVA A ŽIVOTNÍ STYL, konzultace

Eliyoga vyziva

Sumeček africký na kmíně, batáty, dušená zelenina s kurkumou a extra panenský olivový olej (přidán na závěr zastudena do již uvařeného jídla).

Zdravá strava a životní styl? Pro každého trochu jiné…
…vždy však podporující metabolismus, trávení, hormonální rovnováhu a tedy vaše celkové zdraví a postavu.

V čem se liším?
Obecně propagovaná zdravá strava a životní styl většinou odborníků ve skutečnosti v mnoha ohledech zdravé nejsou.
Představu o těchto paradoxech „zdravé“ výživy můžete získat na stránce „Pro-metabolická strava“, kde najdete také informace, jak se orientovat na mých webech, FB a tipy na doporučené články.

Nejsem „jen“ výživový poradce, ale ani „klasický“ terapeut funkční medicíny. Věnuji se zdraví z funkčního a komplexního pohledu. Díky bohatým profesním a především hlubokým osobním zkušenostem jsem byla donucena studovat zejména ze současných zahraničních zdrojů funkční medicíny a jejích konkrétních postupů při řešení specifických obtíží (např. AI onemocnění, SIBO, leaky gut a poruchy GIT, typická „civilizační“ onemocnění). Při řešení těchto specifických obtíží ale vždy uplatňuji postupy dokonce u mnohých i funkčních lékařů opomíjené. Tyto postupy důsledně zohledňují efektivní metabolismus (potřeby těla z hlediska buněčné energie) a hormonální rovnováhu. Mám také přehled o přístupech a metodách konvenčního zdravotnictví, které ve skutečnosti v mnoha případech zdraví naopak dlouhodobě podlamují.

Proto umím najít příčiny obtíží, pospojit mnoho faktorů dohromady a nabídnout tak skutečně funkční řešení s ohledem na dlouhodobě udržitelné zdraví.

Spojení komplexního pohledu na výživu, životní styl a zdraví

 • se základem v současných poznatcích světových odborníků ve funkční medicíně (medicína založená na nejnovějších poznatcích vědy a zároveň celostním pohledu na zdraví – narozdíl od většinového konvenčního zdravotnického systému, který je bohužel stále ignoruje a neuvádí do praxe; nicméně z jeho samé podstaty, na které stojí a funguje, mu ani o jiný přístup nejde)
 • inspirace také od osobností/v přístupech ke zdraví, které mě na mé vlastní cestě za zdravím hluboce ovlivnily; v neurovědě a moderní neuropsychologii, spiritualitě a také v minulosti našich prapůvodních předků

Konzultace a poradenství:

 • osobní a online (Skype, FB Messenger, telefon)
 • metabolické poruchy, hubnutí/přibírání, potravinové alergie a intolerance, trávicí obtíže, autoimunitní onemocnění, hormonální nerovnováha, „běžná, civilizační“ onemocnění a další chronické zdravotní problémy (vč. těch bez “objektivní” přičiny…aneb vše se vším souvisí)
 • psychické obtíže a deprese; zdravý vztah k jídlu a poruchy příjmu potravy (vztah k sobě samému)
 • zkušenost s ozdravnými protokoly a jejich individuální aplikací pro zlepšení zdravotního stavu při některých z výše zmíněných obtíží/onemocnění, jako např.:
  • individuální postup při léčbě leaky gut (syndrom propustného střeva) stojícím za většinou trávicích i dalších (na první pohled nesouvisejících) nemocí
  • strava s nízkým FODMAP = potraviny s nízkým výskytem určitých sacharidů (t.j. fruktóza, GOS/FOS, laktóza, polyoly), vhodná pro pacienty s IBS a dysbiózou; SIBO specific diet (vhodné pro SIBO/IBS)
  • vhodný postup a strava při (téměř vždy jen dočasné) histaminové senzitivitě a potravinových intolerancích
  • AIP (autoimunitní protokol); SCD (Special Carbohydrate Diet), GAPS (Gut and Psychology Syndrom)
  • UPOZORNĚNÍ: uvedené postupy (protokoly, eliminace) znám, mám s nimi zkušenost, ale v současnosti je pro řešení zdravotních obtíží ani jako dlouhodobý způsob stravování nezastávám (výjimkou je zohlednění FODMAP sacharidů v případě – třeba dočasné – citlivosti na ně). Efektivnějším přístupem, který jsem měla možnost poskládat z hlubokých osobních i profesních zkušeností a který dlouhodobě zdraví udržuje a je také léčbou, je strava poporující náš metabolismus, hormonální rovnováhu a zdraví střev, s proti-zánětlivým působením, zároveň dostatečná pro pokrytí našich energetických potřeb (vč. dostatku sacharidů) a s dostatkem mikronutrientů (vitamínů, minerálů) z kvalitních zdrojů.

Délka úvodní konzultace je 90 min. Při objednání obdržíte na e-mail krátký dotazník (o vašem aktuálním stavu, obtížích a cílech), který vyplněný odešlete zpět nejpozději 3 dny před termínem konzultace. Usnadníte tak naši spolupráci – můžete si předem rozmyslet, co chcete řešit a podchytit konkrétní věci, na které byste si během konzultace nemuseli vzpomenout. Jakýkoli podrobnější popis z vaší strany je vítán.

Cena:
Poradenství a úvodní konzultace osobní či online (Skype, Messenger, telefon)  2 000 Kč/90 min.

Navazující konzultace 1 000 Kč/60 min. (řešení komplexní problematiky započaté v úvodní konzultaci, reflexe výsledků, úprava doporučení/další postupy navazující na vývoj situace).

Poradenství zahrnuje:

 • vyhodnocení a rozbor vašeho dotazníku již před úvodní konzultací,
 • zaslání obsáhlých individualizovaných informací k vašemu stavu ještě před úvodní konzultací (příčiny obtíží apod.),
 • při konzultacích návrh řešení vašich obtíží i praktická doporučení, jak nová opatření zahrnout do denního režimu, vč. tipů na přípravu jídel, kde zakoupit potraviny případně doporučené doplňky/léčivé přípravky na podporu zejména (ale nejenom) zdravého trávicího ústrojí apod.,
 • zaslání doplňujících informací/tipů e-mailem po konzultaci.

Je to komplexní a individuální přístup ode mě pro vás vyžadující touhu po novém poznání, trpělivost a jistou pokoru na cestě za zlepšením zdravotního stavu, kondice a funkčnímu, dlouhodobému řešení obtíží.

Navazující konzultace je vhodná v brzkém termínu po konzultaci úvodní. Vždy se jedná o komplexní problematiku, takže není obvykle v mých ani klientových silách obsáhnout vše v jedné jediné konzultaci. Nejde o to, že bych chtěla navyšovat zbytečně počet konzultací. Bylo by mi líto, kdybychom informace, které by mohly pomoci, nestihli probrat, když už spolupráci zahájíme.
Potom má klient prostor např. měsíc, aby zařadil změny a pozoroval vývoj. Následně může požádat o konzultaci se zpětnou vazbou, úpravou opatření nebo pro další informace, pokud je potřeba.