Záludné FODMAP

V článku, který jsem napsala pro web Performance training/lifestyle, poodhrnu, co fodmapse skrývá za zkratkou FODMAP, co je to low FODMAP dieta (dieta s nízkým FODMAP) a její využití. S těmito pojmy jste se mohli již setkat v některém z mých FB příspěvků o „funkční“ stravě a tipech pro přípravu jídel nebo i v mém předchozím článku Zdravé střevo – podceňovaný základ zdraví.

Po přečtení následujících vět možná zjistíte, proč i přes to, že si dáváte ono zázračné zdravé raw smoothie z banánů, avokáda a dvaceti dalších druhů ovoce, skončíte vždy v lepším případě jen s nafouklým břichem a proklínáním čehokoli, co je čerstvé a rostlinného původu. Případně proč, i když pečlivě dodržujete jakýkoli eliminační protokol v rámci stravy, SCD, paleo dietu nebo dokonce její přísnější autoimunitní paleo protokol a vyřadili jste všechny potenciální alergeny a dráždidla, se stále Vaše trávicí nebo systémové obtíže nelepší a vracejí.

Vy, kteří už mě znáte, možná tušíte, že se dozvíte i mnoho dalších užitečných informací přesahujících oblast FODMAP 🙂 Pokračujte prosím ve čtení zde.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*